Civil.ge-ს შესახებ
Eng | ქარ | Рус
ბოლო განახლება: 18:50 - 15 დეკ.'17
RSS
Mobile
Twitter
Facebook
გამგებლობის კანდიდატთა სია
Civil Georgia, Tbilisi / 10 ივნ.'14 / 13:58

59 მუნიციპალიტეტში გამგებლების პოსტის დასაკავებლად სულ 257 კანდიდატი იბრძოლებს ქვეყნის მასშტაბით 15 ივნისის ადგილობრივ არჩევნებზე.

12 თვითმმართველ ქალაქში ასარჩევი მერების მსგავსად, გამგებლებსაც საქართველოს ამომრჩეველი პირველად აირჩევს პირდაპირი წესით.

თავდაპირველად გამგებლობის 262 კანდიდატი იყო დარეგისტრირებული ქვეყნის მასშტაბით, თუმცა 5-მა თავად მოხსნა კანდიდატურა საგარეჯოს, გურჯაანის, დმანისის, ხარაგაულის და ბაღდათის ოლქებში.

გამგებლობის კანდიდატებს შორის საშუალო კონკურენციაა და მათი რაოდენობა 2-დან 7-მდე მერყეობს. ყველაზე მეტი კანდიდატი ხელვაჩაურში არის დარეგისტრირებული, სადაც შვიდი პოლიტიკური გაერთიანების კანდიდატი გაუწევს ერთმანეთს პაექრობას, ხოლო მინიმალური კონკურენცია ცაგერსა და ნინოწმინდაში იქნება, სადაც 2-2 კანდიდატია დარეგისტრირებული. მმართველი კოალიცია ქართული ოცნება ერთადერთი პოლიტიკური ძალაა, რომელსაც გამგებლების კანდიდატები 59-ვე მუნიციპალიტეტში ჰყავს წარდგენილი.

ქვემოთ მოცემულია გამგებლობის კანდიდატთა სია თოთოეულ მუნიციპალიტეტში:

კახეთის რეგიონი

საგარეჯო

1. ივანე დემეტრაშვილი – ბლოკი „არასაპარლამენტო ოპოზიცია (კახა კუკავა, ფიქრია ჩიხრაძე)”;
2. დავითი მაისაშვილი  – „საქართველოს ძალოვან ვეტერანთა და პატრიოტთა პოლიტიკური მოძრაობა”;
3. თენგიზ სონიშვილი –  ნინო ბურჯანაძე‐ერთიანი ოპოზიცია;
4. გარსევან ბუხნიკაშვილი – ბლოკი „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა”;
5. სოსლან გარსევანიშვილი დავით თარხან‐მოურავი− საქართველოს პატრიოტთა ალიანსი”;
6. ილია ჭიაურელი  – ქრისტიან დემოკრატიული პარტია  (მოხსნა კანდიდატურა);
7. ალექსი არაბული -  სახალხო პარტია;
8. გიორგი გზირიშვილი – ბლოკი „ქართული ოცნება”. 

გურჯაანი

1. ვალერი  შოშიაშვილი –  ნინო ბურჯანაძე‐ერთიანი ოპოზიცია;
2. გიორგი პეტრუზაშვილი  – ბლოკი „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა”;
3. ზაზა ნაცვლიშვილი – ბლოკი „თვითმმათველობა ხალხს”(მოხსნა კანდიდატურა);
4. ფარვიზ ბაწელაშვილი – სალომე ზურაბიშვილი ‐ საქართველოს გზა;
5. გივი გერგიძე –  ბლოკი „ქართული ოცნება”.
 
სიღნაღი

1. გიორგი მჭედლიშვილი –  ბლოკი „არასაპარლამენტო ოპოზიცია (კახა კუკავა, ფიქრია ჩიხრაძე)”;
2. ირაკლი სულიაშვილი – ნინო ბურჯანაძე‐ერთიანი ოპოზიცია;
3.  ზაზა ზედელაშვილი – ბლოკი „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა”;
4. ნოდარ კუტიბაშვილი - მერაბ კოსტავას საზოგადოება;
5.  დავითი ჯანიკაშვილი ბლოკი „ქართული ოცნება”.
 
დედოფლისწყარო

1. გელა ბაგალიშვილი  – ბლოკი „არასაპარლამენტო ოპოზიცია (კახა კუკავა, ფიქრია ჩიხრაძე)”;
2. ემზარ ჯანაშვილი – ბლოკი „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა”;
3. ნიკოლოზ ჯანიაშვილი – ბლოკი „ქართული ოცნება”.

ლაგოდეხი

1. ნოდარ მანიჟაშვილი  – „საქართველოს ძალოვან ვეტერანთა და პატრიოტთა პოლიტიკური მოძრაობა”;
2. ისაკო ცქიფურიშვილი – ნინო ბურჯანაძე‐ერთიანი ოპოზიცია;
3. ნიკა ნოზაძე – ბლოკი „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა”;
4. კარლო ჯამბურია – ბლოკი „ქართული ოცნება”.

ყვარელი

1. ილია ბურკიაშვილი – ნინო ბურჯანაძე‐ერთიანი ოპოზიცია;
2. ხატია დეკანოიძე - ბლოკი „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა”;
3. რევაზ ჩოხადარი –  „გიორგი გაჩეჩილაძე‐მწვანეთა პარტია”;
4. ალექსი შიუკაშვილი   –„დავით თარხან‐მოურავი−საქართველოს პატრიოტთა ალიანსი”;
5. ილია მზექალაშვილი –  ბლოკი „ქართული ოცნება”.

თელავი

1. მალხაზ არუდაშვილი – ბლოკი „არასაპარლამენტო ოპოზიცია (კახა კუკავა, ფიქრია ჩიხრაძე)”;
2. ჯემალ ბაღათრიშვილი – ნინო ბურჯანაძე‐ერთიანი ოპოზიცია;
3. გიორგი ბოტკოველი  – ბლოკი „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა”;
4. ალექსანდრე შათირიშვილი – ბლოკი „ქართული ოცნება”.

ახმეტა

1. ნიკოლოზ ბართიშვილი – ბლოკი „არასაპარლამენტო ოპოზიცია (კახა კუკავა, ფიქრია ჩიხრაძე)”;
2. ზურაბ ფილაშვილი –ნინო ბურჯანაძე‐ერთიანი ოპოზიცია;
3. შაქრო ტერტერაშვილი –ბლოკი „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა”;
4. ბექა ბაიდაური –  ბლოკი „ქართული ოცნება”. 

მცხეთა–მთიანეთის რეგიონი

მცხეთა 

1. დავით ჯარაშნელი – ბლოკი „არასაპარლამენტო ოპოზიცია (კახა კუკავა, ფიქრია ჩიხრაძე)”;
2. ცირა ჯავახიშვილი  – ბლოკი „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა”;
3. ვლადიმერ ხუციშვილი  – „დავით თარხან‐მოურავი−საქართველოს პატრიოტთა ალიანსი”;
4. ივანე სისაური – სახალხო პარტია;
5. კახაბერ წოწინაშვილი – მერაბ კოსტავას საზოგადოება;
6.ზურაბ აბესაძე  – ბლოკი „ქართული ოცნება”.

დუშეთი 

1. გიორგი ხუციშვილი –  ნინო ბურჯანაძე‐ერთიანი ოპოზიცია;
2. ზურაბ ოტიაშვილი – ბლოკი „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა”;
3. ირმა ცხორაგაული – „დავით თარხან‐მოურავი−საქართველოს პატრიოტთა ალიანსი”;
4. აკაკი ბრელიძე  – ბლოკი „თვითმმათველობა ხალხს”;
5. ვაჟა ჩოხელი –  ბლოკი „ქართული ოცნება”.

ყაზბეგი 

1. ვაჟა გელაძე – ნინო ბურჯანაძე‐ერთიანი ოპოზიცია;
2. გუგუა მარსაგიშვილი– „დავით თარხან‐მოურავი−საქართველოს პატრიოტთა ალიანსი”;
3. გურამი აქიაშვილი – შალვა ნათელაშვილი ‐საქართველოს ლეიბორისტული პარტია;
4. გივი ქირიკაშვილი – ბლოკი „ქართული ოცნება”.

თიანეთი

1. ილია არჩემაშვილი –ნინო ბურჯანაძე‐ერთიანი ოპოზიცია;
2.  ვაჟა წოწკოლაური – ბლოკი „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა”;
3. ალექსი ქავთარაძე – „გიორგი გაჩეჩილაძე‐მწვანეთა პარტია”;
4. ლერი ნაკვეთაური –„დავით თარხან‐მოურავი−საქართველოს პატრიოტთა ალიანსი”;
5. მალხაზ იარაჯული  – ბლოკი „თვითმმათველობა ხალხს” ;
6. ლელა ქიტესაშვილი – ბლოკი „ქართული ოცნება”. 

ქვემო ქართლის რეგიონი

გარდაბანი 

1. იოსებ ჯაფარიძე  – ნინო ბურჯანაძე‐ერთიანი ოპოზიცია;
2. ბესიკ კახაბრიშვილი –ბლოკი „ერთიანი ნაციონალური  მოძრაობა”;
3. თელმან გასანოვი  – „საქართველოს ძალოვან ვეტერანთა და პატრიოტთა პოლიტიკური მოძრაობა”;
4. გარსევან ნიორაძე – ბლოკი „ქართული ოცნება”.

მარნეული

1. შამილ ახუნდოვი – ბლოკი „არასაპარლამენტო ოპოზიცია (კახა კუკავა, ფიქრია ჩიხრაძე)”;
2. ზვიადი შუბითიძე  – „საქართველოს ძალოვან ვეტერანთა და პატრიოტთა პოლიტიკური მოძრაობა”;
3. რაშიდ მამედოვი – ნინო ბურჯანაძე‐ერთიანი ოპოზიცია;
4. აკმამედ იმამკულიევი –  ბლოკი „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა”;
5. ნელი კილინკაროვა – მომავალი საქართველო;
6. მერაბ თოფჩიშვილი – ბლოკი „ქართული ოცნება”.

ბოლნისი 

1. მალხაზ ერაძე – ნინო ბურჯანაძე‐ერთიანი ოპოზიცია;
2. ოლეგ მაღრაძე  – ბლოკი „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა”;
3. გოგი მეშველიანი  – ბლოკი „ქართული ოცნება”.

დმანისი 

1.ზურაბი აკოფაშვილი –  ნინო ბურჯანაძე‐ერთიანი ოპოზიცია;
2. ბაკურ მგელაძე  – ბლოკი „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა”;
3. აკაკი ოქრიაშვილი - ქრისტიან დემოკრატიული პარტია (მოხსნა კანდიდატურა);
4. გოგი ბარბაქაძე  – ბლოკი „ქართული ოცნება”.

წალკა 

1. რუსლან ხუციშვილი – ნინო ბურჯანაძე‐ერთიანი ოპოზიცია;
2. ნოდარ ხოზრევანიძე –  ბლოკი „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა”;
3. გივი ღვინჯილია ბლოკი „თვითმმათველობა ხალხს”;
4. ილია საბაძე – ბლოკი „ქართული ოცნება”.

თეთრიწყარო

1. ჯუმბერ პაპაშვილი –  „საქართველოს ძალოვან ვეტერანთა და პატრიოტთა პოლიტიკური მოძრაობა”;
2. ბესიკ ყველაშვილი – ნინო ბურჯანაძე‐ერთიანი ოპოზიცია;
3. გიორგი მესტვირიშვილი –ბლოკი „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა”;
4. ბესიკ წიკლაური  – ბლოკი „ქართული ოცნება”.

შიდა ქართლის რეგიონი

გორი

1. რაულ გაგოშიძე – ბლოკი „არასაპარლამენტო ოპოზიცია (კახა კუკავა, ფიქრია ჩიხრაძე)”;
2. ივანე მაჭარაშვილი–  ნინო ბურჯანაძე‐ერთიანი ოპოზიცია;
3. კახა ტოლიაშვილი – ბლოკი „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა”;
4.  ბონდო ვათიაშვილი –  „ირაკლი ოქრუაშვილი ‐ ქართულიპარტია”;
5. რამზეს მთიულიშვილი – სალომე ზურაბიშვილი ‐ საქართველოს გზა;
6. დავით ონიაშვილი – ბლოკი „ქართული ოცნება”. 

კასპი

1.  ვახტანგ გუგულაშვილი – ნინო ბურჯანაძე‐ერთიანი ოპოზიცია;
2. გელა გურასპაშვილი –  „გიორგი გაჩეჩილაძე‐მწვანეთა პარტია”;
3. ნუგზარ ნონიაშვილი–  ბლოკი „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა”;
4. პავლე მარქარაშვილი  – „დავით თარხან‐მოურავი−საქართველოს პატრიოტთა ალიანსი”;
5. გოჩა გოჩიტაშვილი – ბლოკი „ქართული ოცნება”.

ქარელი 

1. ავთანდილ ივანიძე –  ბლოკი „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა”;
2. პაატა ღვინიაშვილი – სალომე ზურაბიშვილი ‐ საქართველოს გზა;
3. ზაზა გულიაშვილი – ბლოკი „ქართული ოცნება”.

ხაშური 

1. გიორგი შათირიშვილი – ბლოკი „არასაპარლამენტო ოპოზიცია (კახა კუკავა, ფიქრია ჩიხრაძე)”;
2. შალვა ციცქიშვილი – ნინო ბურჯანაძე‐ერთიანი ოპოზიცია;
3. გიორგი მახათაძე - ბლოკი  „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა”;
4. ზურაბ გელაშვილი – „გიორგი გაჩეჩილაძე‐მწვანეთა პარტია”;
5. ჯიმი ტაბატაძე – „დავით თარხან‐მოურავი−საქართველოს პატრიოტთა ალიანსი”;
6. გიორგი გურასპაშვილი – ბლოკი „ქართული ოცნება”. 

სამცხე–ჯავახეთის რეგიონი

ბორჯომი 

1. ავთანდილ გონგლაძე –  ნინო ბურჯანაძე‐ერთიანი ოპოზიცია;
2. მურთაზ ღონღაძე–  „დავით თარხან‐მოურავი−საქართველოს პატრიოტთა ალიანსი”;
3. ლევან ლომსაძე – შალვა ნათელაშვილი ‐ საქართველოს ლეიბორისტული პარტია;
4. დიმიტრი ყიფიანი – ბლოკი „ქართული ოცნება”. 

ახალციხე

1. ბახვა გელაშვილი –  ბლოკი „არასაპარლამენტო ოპოზიცია (კახა კუკავა, ფიქრია ჩიხრაძე)”;
2. ოლეგ ძოწენიძე – ნინო ბურჯანაძე‐ერთიანი ოპოზიცია;
3. გოჩა გვარამაძე – ბლოკი „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა”;
4. მამუკა გოგოლაძე – „დავით თარხან‐მოურავი−საქართველოს პატრიოტთა ალიანსი”;
5. ზაზა მელიქიძე – ბლოკი „ქართული ოცნება”. 

ადიგენი

1. სიმონ პარუნაშვილი – ბლოკი „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა”;
2. თამაზ მწყერაშვილი – ნინო ბურჯანაძე‐ერთიანი ოპოზიცია;
3.ზაქარია ენდელაძე ბლოკი „ქართული ოცნება”.

ასპინძა

1. ნიკოლოზ ბერიძე  – ბლოკი „არასაპარლამენტო ოპოზიცია (კახა კუკავა, ფიქრია ჩიხრაძე)”;
2. გელა ლეკიშვილი – ნინო ბურჯანაძე‐ერთიანი ოპოზიცია;
3. ბესიკ ბექაური – ბლოკი „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა”;
4. ლევან ცაბაძე –  ბლოკი „ქართული ოცნება”. 

ახალქალაქი 

1. არტაშეს პალანჯიანი – ბლოკი „არასაპარლამენტო ოპოზიცია (კახა კუკავა, ფიქრია ჩიხრაძე)”;
2. არტურ კირაკოსიანი – ბლოკი „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა”;
3. ედუარდ აღასარიანი  – ბლოკი „ქართული ოცნება”.

ნინოწმინდა 

1. სევაკ ერანოსიანი – ბლოკი „თვითმმათველობა ხალხს”;
2. გაგიკ კარსლიაინ – ბლოკი „ქართული ოცნება”.

რაჭა–ლეჩხუმი, ქვემო სვანეთის რეგიონი

ონი

1. ალექსანდრე მეტრეველი – ბლოკი „არასაპარლამენტო ოპოზიცია (კახა კუკავა, ფიქრია ჩიხრაძე)”;
2. ლერი მიქუჩაძე – ნინო ბურჯანაძე‐ერთიანი ოპოზიცია;
3. ბექარ მაისურაძე –  ბლოკი „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა”;
4. ოქროპირ ნავროზაშვილი – „გიორგი გაჩეჩილაძე‐მწვანეთა პარტია”;
5. გიორგი ხომასურიძე „დავით თარხან‐მოურავი−საქართველოს პატრიოტთა ალიანსი”;
6. გიორგი ლობჯანიძე – ბლოკი „ქართული ოცნება”. 

ამბროლაური

1. თეიმურაზ მენაბდე  – ნინო ბურჯანაძე‐ერთიანი ოპოზიცია;
2. ოთარ სირაძე – ბლოკი „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა”;
3. მალხაზ ლომთაძე – ბლოკი „ქართული ოცნება”. 

ცაგერი 

1.ალექსანდრე ნინუა – ბლოკი „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა”;
2. რევაზ ბენიძე – ბლოკი „ქართული ოცნება”. 

ლენტეხი 

1. შალვა ონიანი – ბლოკი „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა”;
2. დათო ფურელიანი –  ქრისტიან დემოკრატიული პარტია (ქრისტიან დემოკრატები);
3. ამირან ჯამბურიძე – ბლოკი „ქართული ოცნება”.

იმერეთის რეგიონი

ხარაგაული 

1. როინ ხიჯაკაძე – ბლოკი „არასაპარლამენტო ოპოზიცია (კახა კუკავა, ფიქრია ჩიხრაძე)”;
2. ალექსანდრე გაბუნია –  ნინო ბურჯანაძე‐ერთიანი ოპოზიცია (მოხსნა კანდიდატურა);
3. ლაშა ნიქაცაძე – ბლოკი „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა”;
4. კობა ლურსმანაშვილი  – ბლოკი „ქართული ოცნება”.

თერჯოლა 

1. მევლუდ ბრეგვაძე  – ნინო ბურჯანაძე‐ერთიანი ოპოზიცია;
2. ტარიელი ფანჩულიძე – ბლოკი „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა”;
3. ნიკა მემანიშვილი –  სალომე ზურაბიშვილი ‐ საქართველოს გზა;
4. თეიმურაზ ჯაფარიძე – ბლოკი „ქართული ოცნება”.
 
საჩხერე

1. გელა არჩვაძე ბლოკი „არასაპარლამენტო ოპოზიცია (კახა კუკავა, ფიქრია ჩიხრაძე)”;
2. ტარიელ ტყემალაძე  – ნინო ბურჯანაძე‐ერთიანი ოპოზიცია;
3. ნუგზარ დუშუაშვილი – ბლოკი „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა”;
4. მალხაზი ბაზაძე –ბლოკი „ქართული ოცნება”. 

ზესტაფონი
 

1. ელგუჯა კვეტენაძე–  ბლოკი „არასაპარლამენტო ოპოზიცია (კახა კუკავა, ფიქრია ჩიხრაძე)”;
2. გიორგი ჩუბინიძე – ნინო ბურჯანაძე‐ერთიანი ოპოზიცია;
3. გიორგი ხუტაშვილი  – ბლოკი „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა”;
4. იოსებ ჯუღელი –  „დავით თარხან‐მოურავი−საქართველოს პატრიოტთა ალიანსი”;
5. თენგიზ კაკოჩაშვილი –  სალომე ზურაბიშვილი ‐ საქართველოს გზა;
6. ტარიელ თუთარაშვილი –  ბლოკი „ქართული ოცნება”.

ბაღდათი

1. ბადრი ჭელიძე  –„საქართველოს ძალოვან ვეტერანთა და პატრიოტთა პოლიტიკური მოძრაობა”;
2. ლაშა ჩიქვინიძე  – ნინო ბურჯანაძე‐ერთიანი ოპოზიცია;
3. ზაზა კიკნაველიძე  – ბლოკი „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა” (მოხსნა კანდიდატურა);
4. მევლუდ კიკნაველიძე – სალომე ზურაბიშვილი ‐ საქართველოს გზა;
5. როლანდ ლომინაძე – შალვა ნათელაშვილი ‐ საქართველოს ლეიბორისტული პარტია;
6. ირაკლი გეგეშიძე – ბლოკი „ქართული ოცნება”. 

ვანი

1. ბეჟან ხურციძე – ნინო ბურჯანაძე‐ერთიანი ოპოზიცია;
2. ლევან მაღლაკელიძე – ბლოკი „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა”;
3. ზაზა ხურციძე –  ბლოკი „ქართული ოცნება”.

სამტრედია 

1.დავით ბაღდავაძე –  ბლოკი „არასაპარლამენტო ოპოზიცია (კახა კუკავა, ფიქრიაჩიხრაძე)”;
2. მამუკა მხეიძე  – ნინო ბურჯანაძე‐ერთიანი ოპოზიცია;
3. გივი ღაღანიძე ბლოკი –  „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა”;
4. ზვიად ნიკურაძე ბლოკი –  „თვითმმათველობა ხალხს”;
5.  ვალერიანე ფოცხვერია – ბლოკი „ქართული ოცნება”. 

ხონი

1. შალვა კვარაცხელია – ნინო ბურჯანაძე‐ერთიანი ოპოზიცია;
2. ზურაბ ჯიბუხაია – ბლოკი „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა”;
3. ვახტანგ ბალავაძე  – „დავით თარხან‐მოურავი−საქართველოს პატრიოტთა ალიანსი”;
4. ჯემალ მებუკე – ბლოკი „ქართული ოცნება”. 

ჭიათურა
1. როსტომ ცარციძე – ბლოკი „არასაპარლამენტო ოპოზიცია (კახა კუკავა, ფიქრია ჩიხრაძე)”;
2. პროკოფ ჩიკვილაძე – ბლოკი „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა”;
3. ირაკლი გაფრინდაშვილი  – „დავით თარხან‐მოურავი−საქართველოს პატრიოტთა ალიანსი”;
4. ზვიად გველესიანი –  ირაკლი ღლონტი‐რეფორმატორები;
5.  თენგიზ მოცრაძე –  სალომე ზურაბიშვილი ‐ საქართველოს გზა;
6. სულხან მახათაძე – ბლოკი „ქართული ოცნება”. 

ტყიბული

1. თენგიზ ჭიქაბერიძე – ნინო ბურჯანაძე‐ერთიანი ოპოზიცია;
2. ლევან დოხნაძე –ბლოკი „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა”;
3. რობიზონ გვენეტაძე – ბლოკი „ქართული ოცნება”. 

წყალტუბო

1. სერგო დათუაშვილი –  „საქართველოს ძალოვან ვეტერანთა და პატრიოტთა პოლიტიკური მოძრაობა”;
2. პავლე კიკალიშვილი –  ნინო ბურჯანაძე‐ერთიანი ოპოზიცია;
3. ზურაბ ჯიმშელეიშვილი – ბლოკი „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა”;
4. კონსტანტინე მამისეიშვილი  – ბლოკი „ქართული ოცნება”.

გურიის რეგიონი

ოზურგეთი

1. მინდია კეჭაყმაძე – ბლოკი „არასაპარლამენტო ოპოზიცია (კახა კუკავა, ფიქრია ჩიხრაძე)”;
2. შალვა თავდიშვილი – ბლოკი „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა”;
3. მერაბ ჭანუყვაძე  – ბლოკი „ქართული ოცნება”. 

ლანჩხუთი

1. დარეჯან ესართია – ნინო ბურჯანაძე‐ერთიანი ოპოზიცია;
2. რამაზ გვარჯალაძე –  ბლოკი „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა”;
3. ბარნაბ ჭყონია  – „დავით თარხან‐მოურავი−საქართველოს პატრიოტთა ალიანსი”;
4. ზაზა ურუშაძე – ბლოკი „ქართული ოცნება”.
 
ჩოხატაური
1. ავთანდილ ჯაში  – ნინო ბურჯანაძე‐ერთიანი ოპოზიცია;
2. გურამ ჩალაგაშვილი – ბლოკი „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა”;
3. მაია კუტუბიძე – „დავით თარხან‐მოურავი−საქართველოს პატრიოტთა ალიანსი”;
4. დავით ბერიშვილი –  ბლოკი „თვითმმათველობა ხალხს”;
5. ირაკლი კუჭავა –ბლოკი „ქართული ოცნება”. 

სამეგრელო–ზემო სვანეთის რეგიონი

მესტია

1. მირონ ფირცხელანი – ბლოკი „არასაპარლამენტო ოპოზიცია (კახა კუკავა, ფიქრია ჩიხრაძე)”;
2. ნინო ჯაფარიძე –  „გიორგი გაჩეჩილაძე‐მწვანეთა პარტია”;
3. კაპიტონ ჟორჟოლიანი - ბლოკი „ქართული ოცნება”. 

აბაშა

1. რევაზ ხაბეიშვილი  – ნინო ბურჯანაძე‐ერთიანი ოპოზიცია;
2. ზურაბ ლომია  – ბლოკი „ერთიანი ნაციონალურიმოძრაობა”;
3. რომან ჭანტურია –  „დავით თარხან‐მოურავი−საქართველოს პატრიოტთა ალიანსი”;
4. კობა გრიგოლია – ბლოკი „თვითმმათველობა ხალხს”;
5. მამუკა კვიტაშვილი – ბლოკი „ქართული ოცნება”.

სენაკი

1.ზაზა სიჭინავა – ბლოკი „არასაპარლამენტო ოპოზიცია (კახა კუკავა, ფიქრია ჩიხრაძე)”;
2. გოჩა ბოკუჩავა – ნინო ბურჯანაძე‐ერთიანი ოპოზიცია;
3.ზურაბ სანაია – ბლოკი „ერთიანი ნაციონალურიმოძრაობა”;
4. გიორგი სახოკია– სალომე ზურაბიშვილი ‐ საქართველოს გზა;
5. იგორ ბოჯგუა  - შალვა ნათელაშვილი ‐საქართველოს ლეიბორისტული პარტია;
6. გოჩა დგებუაძე – ბლოკი „ქართული ოცნება”. 

მარტვილი 

1. მიხეილ ცაავა –  ბლოკი „არასაპარლამენტო ოპოზიცია (კახა კუკავა, ფიქრია ჩიხრაძე)“; 
2. დავით ინჯია – ნინო ბურჯანაძე‐ერთიანი ოპოზიცია;
3. მამუკა დანელია – ბლოკი „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა”;
4. ლაშა ხაფავა – ირაკლი ღლონტი‐რეფორმატორები;
5. გია ხაინდრავა – სალომე ზურაბიშვილი ‐ საქართველოს გზა;
6. ალექსანდრე გრიგალავა – ბლოკი „ქართული ოცნება”.

ხობი

1. დავით კუკავა –  ბლოკი „არასაპარლამენტო ოპოზიცია (კახა კუკავა, ფიქრია ჩიხრაძე)”;
2. აკაკი პაჭკორია – ნინო ბურჯანაძე‐ერთიანი ოპოზიცია;
3. მამუკა ჭოხონელიძე –ბლოკი „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა”;
4. გოჩა ქაჯაია  – ბლოკი „ქართული ოცნება”. 

ზუგდიდი

1. ოთარ ჭითანავა  – ბლოკი „არასაპარლამენტო ოპოზიცია (კახა კუკავა, ფიქრია ჩიხრაძე)”;
2. გოგიტა ბიგვავა –  ნინო ბურჯანაძე‐ერთიანი ოპოზიცია;
3. თენგიზ გუნავა – ბლოკი „ერთიანი ნაციონალური  მოძრაობა”;
4. ვახტანგ ანთია  – „ერთიანობის დარბაზი”;
5. ვახუშტი ფარცვანია – სახალხო პარტია;
6. ედიშერ თოლორაია – ბლოკი „ქართული ოცნება”. 

წალენჯიხა

1. გიორგი ვეკუა –  ნინო ბურჯანაძე‐ერთიანი ოპოზიცია;
2. შოთა იზორია  – ბლოკი „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა”;
3. გოგა გულორდავა –  ბლოკი „ქართული ოცნება”. 

ჩხოროწყუ

1. რამაზ თოლორდავა  – ბლოკი „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა”;
2. კობა ფარცვანია –  „დავით თარხან‐მოურავი− საქართველოს პატრიოტთა ალიანსი”;
3. დათო გოგუა –  ბლოკი „ქართული ოცნება”.

აჭარის რეგიონი

ქედა

1. დავით ბერიძე –  ბლოკი „არასაპარლამენტოოპოზიცია (კახა კუკავა, ფიქრია ჩიხრაძე)”;
2. ზურაბ ავალიანი – ნინო ბურჯანაძე‐ერთიანი ოპოზიცია;
3. ჯემალ შარაძე –  ბლოკი „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა”;
4. გურამ ხაბაზი –  „დავით თარხან‐მოურავი−საქართველოს პატრიოტთა ალიანსი”;
5. დავით დუმბაძე –  ბლოკი „ქართული ოცნება”. 

ქობულეთი

1. ზურაბ ჩელებაძე –  ნინო ბურჯანაძე‐ერთიანი ოპოზიცია;
2. რევაზ ხარაზი – ბლოკი „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა”;
3. დავით წულუკიძე  – „დავით თარხან‐მოურავი−საქართველოს პატრიოტთა ალიანსი”;
4. ჯემალ მჟავანაძე– სალომე ზურაბიშვილი ‐ საქართველოს გზა;
5. ბელა ბერაძე – შალვა ნათელაშვილი ‐ საქართველოს ლეიბორისტული პარტია;
6. სულხან ევგენიძე – ბლოკი „ქართული ოცნება”. 

შუახევი

1. რევაზ დავითაძე–  ნინო ბურჯანაძე‐ერთიანი ოპოზიცია;
2. ზაურ დავითაძე – ბლოკი „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა”;
3. ტარიელ ებრალიძე –  ბლოკი „ქართული ოცნება”. 

ხელვაჩაური

1. მირზა აბაშიძე  – ბლოკი „არასაპარლამენტო ოპოზიცია (კახა კუკავა, ფიქრია ჩიხრაძე)”;
2. ვაჟა ცინცქილაძე –  ნინო ბურჯანაძე‐ერთიანი ოპოზიცია;
3. ირაკლი ჯაფარიძე – ბლოკი „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა”;
4. დავით ყიფშიძე  – „დავით თარხან‐მოურავი−საქართველოს პატრიოტთა ალიანსი”;
5. გოჩა შერვაშიძე –„ერთიანობის დარბაზი”;
6. მაყვალა მიქელაძე  – შალვა ნათელაშვილი ‐საქართველოს ლეიბორისტული პარტია;
7. ნადიმ ვარშანიძე – ბლოკი „ქართული ოცნება”. 

ხულო

1.ასლან ტუნაძე –  ნინო ბურჯანაძე‐ერთიანი ოპოზიცია;
2. ოთარ შაინიძე –  ბლოკი „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა”;
3. ემზარ ბოლქვაძე  – „დავით თარხან‐მოურავი−საქართველოს პატრიოტთა ალიანსი”;
4. თემურ ხოზრევანიძე  – „ერთიანობის დარბაზი”;
5. ბესიკ ბაუჩაძე –ბლოკი „ქართული ოცნება”. 

გამგებლობის კანდიდატებს 5 ივნისამდე აქვთ ვადა უარი თქვან არჩევნებში მონაწილეობაზე. თუ ისინი ამ თარიღის შემდეგ მოხსნიან კანდიდატურებს, მათი გვარები მაინც დარჩება საარჩევნო ბიულეტენებში.

უახლესი ამბები
15 დეკ.'17 18:50
ახალ კონსტიტუციაში საჯარო ინფორმაციის ხელმისაწვდომობის პირობები დაზუსტდება
შესაბამისი შესწორება პარლამენტმა საკონსტიტუციო ცვლილებების მეორე მოსმენით განხილვისას დაამტკიცა.
15 დეკ.'17 18:06
ლარი აშშ დოლართან და ევროსთან მიმართებაში გამყარდა
ლარის გაცვლითი კურსი აშშ დოლართან მიმართებაში 2.5597, ხოლო ევროსთან მიმართებაში 3.0256-ია.    
15 დეკ.'17 12:34
ამერიკელი სენატორი საქართველოსთვის ჯაველინის სისტემის მიყიდვას ეწინააღმდეგება
სენატორმა რენდ პოლმა რეზოლუცია წარადგინა, სადაც შემოთავაზებული მიყიდვის აკრძალვას ითხოვს.
14 დეკ.'17 19:26
ჟენევის საერთაშორისო დისკუსიების 42-ე რაუნდი
მხარეთა შორის უთანხმოებები 12-13 დეკემბრის რაუნდის დროსაც გაგრძელდა.
14 დეკ.'17 15:16
სამხედრო ძალების რაოდენობა მომავალი წლისთვის კვლავ 37 ათასით განისაზღვრა
საქართველოს შეიარაღებული ძალების ზღვრული მაქსიმუმი 37 ათასს 2008 წლის ივლისის შემდეგ შეადგენს.
14 დეკ.'17 13:41
პარლამენტმა ახალ კონსტიტუციაში ინიცირებული ცვლილებები პირველი მოსმენით მიიღო
კანონპროექტის საბოლოო მოსმენით მიღება საგაზაფხულო სესიაზე იგეგმება.
14 დეკ.'17 10:45
2018 წლის ბიუჯეტი დამტკიცებულია
ოპოზიციამ მხარი არ დაუჭირა მომავალი წლის ბიუჯეტს, რომელიც 4.5%-იან ეკონომიკურ ზრდაზეა გათვლილი.
13 დეკ.'17 18:37
რუსეთი სოხუმთან მოქალაქეობის შესახებ შეთანხმებებს მოაწერს ხელს
მოსკოვი ორ შეთანხმებას ამზადებს ორმაგი მოქალაქეობის და მოქალაქეობის მიღების გამარტივებული პროცედურის შესახებ.
13 დეკ.'17 16:06
ეროვნულმა ბანკმა მონეტარული პოლიტიკის განაკვეთი 7.25%-მდე გაზარდა
მონეტარული პოლიტიკის კომიტეტის მომდევნო სხდომა 2018 წლის 31 იანვარს გაიმართება.
13 დეკ.'17 12:18
საქართველოს საგარეო ვაჭრობა 2017 წლის იანვარ-ნოემბერში
უარყოფითმა სავაჭრო ბალანსმა 4.68 მილიარდი აშშ დოლარი შეადგინა.

სივილ ჯორჯიას შესახებ
Civil.Ge © 2001-2017, ახალი ამბები საქართველოდან
რეგისტრაციის ადგილი: დოლიძის ქ. 2, IV სართული.
59